گفت و گوی میان زن و شوهر می تواند بسیار سازنده باشد و به درک متقابل منجر شود زوج هایی که در برخورد با مسائل نظرات شخصی خود را بیان می کنند راحت تر می توانند با مسائل رو به رو شوند و به حل آن بپردازند. در اینجا ما با بیان موضوع بحث بین زن و شوهر و ارائه علت های آن بیشتر تحلیل خواهیم کرد که چگونه می توان از بروز آن جلوگیری کرد.

  علت های بحث بین زن و شوهر

 جلوگیری از بحث بین زن و شوهر:

بحث میان زن و شوهر دارای علت های مختلفی است و در مواردی اینگونه بحث ها می توانند مشکل ساز باشند که مانع برقراری ارتباط درست میان زن و شوهر باشند. نداشتن صمیمیت، درک متقابل، خودباوری، وجود فرزندان و مشکلات اقتصادی می تواند از مهم ترین علت های دعوا در میان زن و شهر باشد.

 با توجه به اینکه تاثیرات بحت در بین زوج ها می تواند منفی باشد باید دعوای زن و شوهر را به این دلایل از زندگی خود حذف کنید. و برای این امر باید از تکنیک های موثب استفاده کنید و آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید.

زوج هایی که برای رابطه خود ارزش و اهمیت بیشتری قائل هستند سعی می کنند تا با از خود گذشتگی بیشتر و درک بیشتر مانع شدیدتر شدن بحث و دعوای زن و شوهری شوند. اغلب این زوج ها سعی دارند تا از تکنیک های زیر برای جلوگیری از بحث بین زن و شوهر استفاده کنند.

دعوای زن و شوهر

بیان احساسات:

یکی از مهم ترین عواملی که موجب بروز دعوا میان زوج ها می شود جلوگیری از بیان احساسات به شریک زندگی است این افراد برای اینکه بحث بر ضرر آن ها تمام نشود و مقصر جلوه داده نشوند سعی می کنند تا از بیان نظر و ناراحتی خود خودداری کنند.

بیان نکردن احساسات نه تنها به همسر شما آرامش نمی دهد بلکه تشویش بیشتری را در او ایجاد خواهد کرد. بنابراین با داشتن یک گفت و گوی سازنده و ارتباط با همسر می توانید بهتر مانع بروز بحث بین زن و شوهر شوید.

بی اهمیت جلوه ندادن:

در صورتی که همسر شما جویای علت و مشکل می باشد شما با بیان اینکه هیچ اتفاق مهمی رخ نداده می تواند تاثیر منفی و بدی بر روی او داشته باشید. در مقابل با بیان میزان اهمیت موضوع می توانید به نتایج بهتری در رابطه دست پیدا کنید.

دعوا کردن زن و شوهر

تحقیر نکردن:

برخی از همسران در بحث بین زن و شوهر به تخریب همسر خود دست می زنند این موجب می شود تا طرف مقابل این تصور را داشته باشد که هیچ کار مهم برای همسرش انجام نداده است و تمام این مدت او مجبور به تحمل همسر بوده است.

از سوی دیگر شکستن عزت نفس و اعتماد به نفس نیز در این موضوع دارای اهمیت است. زمانی که به همسر خود می گویید تو هیچ وقت هیچ کاری را برای من انجام ندادی در حقیقت اعتماد به نفس او را که عامل مهمی است نشانه گرفته اید.

تو هم مثل بقیه هستی:

بیان این جمله نیز می توانید تاثیری همانند کاهش اعتماد به نفس داشته باشد و موجب می شود تا فرد مقابل شما توانایی خود را نادیده بگیرد. از سوی دیگر بیان آن در دعوا می تواند خشم و عصبانیت بیشتری را به همراه داشته باشد.

دعوای میان زن و شوهر

بیش از حد حساس نباش:

برخی از افراد در بحث بین زن و شوهر و دعوای خود با همسر به الفاظی که بیان می کنند و تاثیر مهم آن توجهی ندارد و موجب می شود تا بیان برخی از جملات احساس منفی بیهودگی و حقارت را در او ایجاد کنند.

اگر روابط عاطفی شما در زندگی مشترک دارای اهمیت است باید بدانید روابط  عاطفی زن و شوهر چگونه پایدار می ماند و باید با چه تکنیکی آنها را حفظ کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

دانـــــلود

  • 14 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *