مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی معلولان گفت: با توجه به بالا بودن رکورد مردان دوومیدانی کار در مسابقات جهانی و پارالمپیک نسبت به زنان، در کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو امید زیادی به کسب سهمیه بیشتر در بخش مردان داریم.

بهمن رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از وضعیت دوومیدانی کاران معلول برای کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار کرد: با توجه به نتایج خوب دوومیدانی کاران در مسابقات العین امارات و همچنین تمرینات غیرمتمرکزی که در استان‌ها و شهرستان‌های خود داشتند، تیم آماده‌ای در بخش زنان و مردان در تمام مواد دوومیدانی داریم و در سال جدید بعد از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در رده سنی جوانان در اردیبهشت و بزرگسالان در تیرماه تیم اعزامی به مسابقات جهانی سوئیس در بخش جوانان و در رده سنی زیر ۱۷ و ۱۹ سال در تیرماه و تیم اعزامی به مسابقات جهانی امارات در بزرگسالان در آبان ماه مشخص خواهد شد.

وی گفت: دوره گذشته در مسابقات جهانی جوانان که در سوئیس برگزار شد، نایب قهرمان شدیم اما این بار سعی داریم در جایگاه قهرمانی قرار بگیریم. همچنین در رده سنی بزرگسالان که برای کسب سهمیه در جهانی امارات شرکت خواهیم کرد، تلاش بر این است که ابتدا در مسابقات انتخابی تیم ملی که تیرماه برگزار می‌شود اسکلت اصلی تیم را ببندیم و سپس با تیم آماده و خوبی راهی امارات شویم تا بتوانیم بیشترین سهمیه را در بخش زنان و مردان کسب کنیم.

مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی اضافه کرد: مسابقات انتخابی تیم ملی در تمام مواد دوومیدانی اعم از ایستاده، نشسته، پرتابی‌ها، پرش‌ها و دو با حضور ۵۰۰ دوومیدانی کار در بخش زنان و مردان برگزار می‌شود که ما کسانی را که بتوانند رکورد پیش‌بینی شده از سوی فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک را به ثبت برسانند به تیم ملی دعوت خواهیم کرد.

رضایی همچنین با اظهار امیدواری نسبت به بالا بودن تعداد سهمیه‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در بخش مردان نسبت به زنان، گفت: هر چند زنان دوومیدانی کار عملکرد بسیار خوبی در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا داشتند، اما رکورد آنها در سطح آسیا بالاست و در سطح جهان و پارالمپیک نسبت به مردان رکورد پایین‌تری دارند. از سوی دیگر چون سیاست کمیته ملی پارالمپیک تنها اعزام مدال‌آوران بویژه طلا به پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است، بنابراین به اعتقاد من تعداد اعزام دوومیدانی کاران مرد با توجه به رکوردهای ثبت شده به بازی‌های پارالمپیک بیشتر از زنان خواهد بود.

وی در پایان در خصوص انتقادات ملی‌پوشان دوومیدانی کار نسبت به پاداش‌های معوقه خود و اظهار بی‌انگیزگی برای شرکت در مسابقات آینده اظهار کرد: طی صحبتی که معاون وزیر روز گذشته انجام دادند عنوان کردند که به تعهدات خود عمل می‌کنند و پاداش‌ها داده می‌شود. امیدوارم مسؤولین هر چه زودتر به تعهدات خود عمل کنند تا این مساله روی عملکرد قهرمانان و مدال آوران تأثیر نامطلوبی نگذارد و ورزشکاران معلول با انگیزه و روحیه بهتری در مسابقات کسب سهمیه شرکت کنند.

انتهای پیام

دانـــــلود

  • 64 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *