سراب نیلوفر یکی از تفرجگاه‌های زیبای استان کرمانشاه است که به واسطه گل‌های کمیاب نیلوفر گل زرد همواره گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند.

به گزارش کسب و کار نیوز گفت: از چندی پیش فعالیت‌هایی را در مجموعه سراب نیلوفر کرمانشاه جهت آمادگی برای پذیرایی از میهمانان نوروزی انجام داده‌ایم که از جمله آنها می‌توان به بازسازی غرفه‌ها، رنگ آمیزی حصار سراب و نرده‌های اطراف آن، تعمیر و بازسازی سیستم روشنایی محوطه، احیا زیرساخت‌های پارکینگ و تعویض قایق‌ها اشاره کرد.

وی از برنامه ریزی برای برپایی نوروزگاه در این سراب طی ایام نوروز خبر داد و گفت: این نوروزگاه در ایام عید هر روز – بجز ایام شهادت – اجرای برنامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری استان اضافه کرد: هم‌چنین پیگیر هستیم تا درصورت موافقت اداره کل محیط زیست استان چند پروژه روی آب را با همکاری بخش خصوصی در سراب نیلوفر اجرا کنیم.

وی در ادامه در خصوص اهمیت سراب نیلوفر در گردشگری کرمانشاه گفت: با توجه به قدمت وجود گل‌های نیلوفر در این سراب و این‌که این نوع از گل تنها در این سراب یافت می‌شود، لذا گل نیلوفر از سال گذشته به عنوان برند گردشگری کرمانشاه مطرح و به یکی از شناسنامه‌های این استان تبدیل شده است.

سپهری تصریح کرد: سراب نیلوفر درحال حاضر یکی از مناطق نمونه گردشگری کرمانشاه است که توانایی جذب گردشگران بسیاری را به سوی خود دارد.

علاوه بر گل‌های نیلوفر، دریاچه سراب نیلوفر هرساله با آغاز حیات مجدد گیاهان و درختان میزبان مهربانی می‌شود برای پرندگان مهاجری که خسته از مسافت طولانی پیموده شده، چند ماهی را میهمان این دریاچه‌اند.

هرچند که از گذشته افسانه‌هایی درباره این دریاچه وجود داشته، از جمله این‌که گنجینه‌ای از خسرو پرویز در اعماق این سراب وجود دارد، اما این افسانه‌ها منبع تاریخی ندارند، ولی این نکته را متذکر می‌شوند که در میان مردمان باستان این منطقه، سراب نیلوفر جایگاه بالایی داشته است.

انتهای پیام

دانـــــلود

  • 45 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *