رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان گفت: سهم دانشگاه لرستان در حوزه تجاری‌سازی و فروش دستاوردهای علمی باید به ۰.۸۰ درصد برسد.

به گزارش کسب و کار نیوز منطقه لرستان، علی هادی چگنی در شورای اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: بر اساس سند چشم‌انداز استان و برنامه‌های آمایش و اسناد بالادستی، دو برنامه عملیاتی در لرستان تدوین شد که اجرای آنها از سال ۹۷ آغاز شده و تا چشم‌انداز ۱۴۰۴ ادامه دارد.

وی اضافه کرد: برنامه «پیشبرد پروژه‌های کلیدی» یکی از این برنامه‌هاست که در قالب ۱۲۲پ روژه است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان اظهار کرد: برنامه عملیاتی توسعه چهارساله در قالب ۱۴ بخش در حال تدوین است.

هادی چگنی با اشاره به اینکه امکان رصد برنامه‌ها وجود دارد و بخش‌های مختلف این برنامه به تفکیک ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان مشخص است، یادآور شد: در حوزه علم و فناوری نهادهای ذی‌ربط نظیر دانشگاه لرستان، پارک علم و فناوری، علوم پزشکی و… برنامه‌های این بخش را اجرا می‌کنند.

وی بیان کرد: در سال ۹۶ پارک علم و فناوری دارای ۱۲۵ شرکت بوده باید به رقم ۱۵۰ شرکت در ۱۴۰۴ برسد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان عنوان کرد: شرکت‌های موفق خروج یافته از پارک علم و فناوری در سال گذشته شش مورد بوده که باید به ۳۹ مورد برسد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان استان در پایان برنامه ۱۴۰۰ باید به ۴۳ مورد برسد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان با بیان اینکه در دانشگاه لرستان تعداد دوره‌های تحصیلات تکمیلی باید به ۱۴۶ مورد برسد، بیان کرد: همچنین تعداد پژوهشکده‌های این دانشگاه در سال ۱۴۰۴ به چهار پژوهشکده ارتقا یابد.

هادی چگنی یادآور شد: در حوزه تجاری‌سازی و فروش دستاوردهای علمی نیز سهم ۰.۳۵ درصدی دانشگاه لرستان باید به ۰.۸۰ درصدی برسد.

انتهای پیام

دانـــــلود

  • 59 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *