فرمانده انتظامی استان کردستان، به بحث مشروبات الکلی در بانه و مسمومیت چندین نفر اشاره کرد و ادامه داد: در بحث مشروبات الکلی فاسد در شهرستان بانه متاسفانه یک باند از استان‌های همجوار شمالی استان وارد کننده بود که دستگیر شدند.

به گزارش کسب و کار نیوز، سردار علی آزادی، فرمانده انتظامی استان کردستان امروز، ۲۵ اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، عنوان کرد: طی سال جاری، کشفیات مشروبات الکلی خارجی، کاهش و کشفیات مشروبات الکلی داخلی افزایش داشته‌ است.

وی در ادامه به آمار خودکشی در شهرستان‌های استان اشاره و عنوان کرد: در بحث خودکشی در استان ۱۳ درصد افزایش خودکشی را شاهد بوده‌ایم.

وی به بحث جرائم سایبری استان در امسال اشاره و اعلام کرد: ۳۳ درصد جرائم فضای سایبری اخلاقی، ۵۲ درصد مالی و ۱۵ درصد سایر جرائم بوده و جرائم مالی بیش از نیمی از جرائم سایبری را به خود اختصاص داده است.

فرمانده انتظامی استان کردستان اعلام کرد: نوجوانی ۱۵ ساله در فضای سایبری با سوء استفاده و هک حساب‌ مالی افراد، توانسته حساب ۴۰۰ نفر از مردم استان را خالی کند.

وی به سرقت مسلحانه در دو شب گذشته در سنندج اشاره و اعلام کرد: سه نفر عامل این سرقت مسلحانه که با اسلحه کلاش اقدام به سرقت یک فرش فروشی در سنندج کرده بودند، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی به کلاهبرداری در یکی از بانک های استان اشاره و اعلام کرد: فرد کلاهبرداری با قرار گرفتن در یکی از بانک ها، اقدام به جعل اسناد کرده و ۹ میلیارد تومان از مردم استان کلاهبرداری کرده است که با توجه به اینکه این جرم در داخل بانک اتفاق افتاده مردم به وی شک نکرده‌اند.

سردار آزادی به ۳۰۳ هزار تماس تلفنی با پلیس ۱۱۰ در سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۶۰ هزار تماس تلفنی مشاوره بوده است.

فرمانده انتظامی استان کردستان در ادامه، از جان باختن ۳۱۸ نفر در تصادفات برون شهری و ۴۵ نفر در تصادفات درون شهری استان خبر داد و گفت: در ۱۱ ماه گذشته در تصادفات جاده های استان کردستان شاهد افزایش دو درصدی جانباختگان تصادفات بوده‌ایم.

وی با اشاره به پنج جرم و وقایع اتفاق افتاده در استان اظهار کرد:تصادفات با ۱۷ درصد، نزاع با ۱۴ درصد، سرقت هفت درصد، مفاسد اجتماعی هفت درصد، و جرائم مالی با چهار درصد بیشترین جرائم و وقایع اتفاق افتاده در استان را تشکیل می دهند.

وی افزود: آمار نزاع و درگیری‌های فردی در استان کردستان، نسبت به سال‌های قبل بالاست و نیاز است که مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی در این زمینه کار تحقیقاتی لازم را انجام دهند تا دلیل این افزایش مشخص شود.

فرمانده انتظامی استان کردستان، به سهم شهرستان‌های استان در جرائم به وقوع پیوسته اشاره و بیان کرد: ۴۰ درصد جرائم استان در سنندج، ۱۴ درصد در قروه، ۹ درصد در بانه، هشت درصد در بیجار، هفت درصد در سقز، هفت درصد در مریوان، شش درصد در دیواندره و شش درصد در کامیاران و سایر شهرستان ها هرکدام دو درصد صورت گرفته است.

وی بیشترین سرقت استان را مربوط به سنندج با ۶۲ درصد، در این راستا سقز با هشت درصد، کامیاران با هفت درصد و سایر شهرستان‌ها نیز از پنج درصد تا یک درصد عنوان کرد.

سردار آزادی از جان باختن ۳۱۸ نفر در تصادفات برون شهری و ۴۵ نفر در تصادفات درون شهری استان خبر داد و گفت: در ۱۱ ماه گذشته در تصادفات جاده های استان کردستان شاهد افزایش دو درصدی جانباختگان تصادفات بوده‌ایم.

وی اعلام کرد: در اعمال قانون، راهنمایی و رانندگی استان کردستان، رتبه ۲۳ کشور را دارد و این امر نشان دهنده، اعمال کم قانون در استان است.

فرمانده انتظامی استان کردستان، به کشفیات کالای قاچاق در ۱۱ ماه گذشته اشاره و عنوان کرد: ارزش ریالی کالاهای کشف شده، طی امسال ۱۳۵ میلیارد تومان بوده که نسبت به دوره قبل هشت درصد افزایش داشته و در این بخش تمرکز ما بر روی قاچاق عمده بوده است.

وی عنوان کرد: طی سال جاری، تعداد پرونده‌های کشف قاچاق کالای بیش از ۵۰۰ میلیون تومان، ۶۱ پرونده بوده که نسبت به سال قبل، ۷۹ درصد افزایش داشته است و تعداد پرونده های بالای ۱۰۰ میلیون تومان نیز ۱۹۹ فقره بوده که ۴۸ درصد افزایش داشته است.

سردار آزادی، با اعلام اینکه در بخش معتادان اگر زیرساخت‌ها فراهم شود ما آمادگی لازم برای جمع آوری معتادان سطح شهر را در ظرف ۴۸ ساعت داریم، بیان کرد: در بخش زیرساخت‌ها دچار نقص هستیم و بر همین اساس، درحد ظرفیت استان این کار را انجام می دهیم.

وی با اشاره به تمرکز نیروی انتظامی، روی خرده‌فروشان و معتادان در سال آینده افزود: در این راستا امسال ۱۹۸۴ نفر خرده فروش در سطح استان، دستگیر شدند، که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵۶ درصد افزایش داشته است و از ۱۲۵۶ معتاد تا کنون ۱۲۴۳ معتاد دستگیر و به کمپ‌ها معرفی شدند.

انتهای پیام

دانـــــلود

  • 53 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *