یک اندیشکده آمریکایی مستقر در واشنگتن به تازگی میزگردی مخفیانه درباره گزینه نظامی علیه ونزوئلا برگزار کرده است.

به گزارش موبایل کاتالوگ، وبسایت “گری زون” گزارش داد که مرکز مطالعات بین‌الملل و استراتژیک ۱۰ آوریل سال جاری میلادی میزبان یک میزگرد محرمانه بود که در آن یک مداخله نظامی در ونزوئلا مورد بررسی و بحث قرار گرفت.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این میزگرد با حضور ۴۰ شخصیت شامل مقام‌های سابق وزارت خارجه، شورای اطلاعات ملی و شورای امنیت ملی آمریکا و با حضور دریادار “کرت تید” که اخیراً سمتش را در فرماندهی US SOUTHCOM ترک گفت، برگزار شد و عنوان آن “ارزیابی استفاده از نیروی نظامی در ونزوئلا” بود.

چند تن از مقام‌های ارشد از سفارتخانه‌های کلمبیا و برزیل و همچنین نمایندگانی از جانب خوآن گوآیدو، رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا در این نشست حضور داشتند.

پایگاه خبری “گری زون” اعلام کرد، حقیقت این است که نشست برگزار شده از سوی دو تن از حاضران که در آن شرکت داشتند و خواستند نامشان فاش نشود، تأیید شده اما این دو تن جزئیاتی دیگر اعلام نکردند.

برگزاری چنین نشستی احتمال این مساله را نشان می‌دهد که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بیش از گذشته و جدی‌تر از قبل به بررسی گزینه عملیات نظامی در ونزوئلا می‌پردازد.

گزینه نظامی در ونزوئلا دائماً از سوی مقام‌های آمریکایی بیان شده است به طوریکه مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا اخیراً گفته بود که تمامی ابزارها و گزینه‌ها روی میز هستند اگرچه کشورهای آمریکای لاتین چنین گزینه‌ای را رد کرده‌اند.

انتهای پیام

دانـــــلود

  • 25 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *