در اطرافمان مسلما انسان های مغروری وجود دارند که همیشه به دیگران از بالا به پایین نگاه می کنند و با رفتارشان باعث آزار اذیت دیگران می شود اما این موضوع زمانی برای ما پر رنگ  و مهم خواهد شد که شریک زندگی مان این خصلت را در خود داشته باشد همسر مغرور داشتن مسئله ای است که باید نحوه برخورد صحیح با آن را یاد داشته باشیم.

نحوه رفتار صحیح با همسر مغرور

غرور و تکبر داشتن انسان ها به یکدیگر از بزرگترین گناهان است زیرا خداوند هیچ انسانی را برتر از انسان دیگر نیافریده است و همه با هم برابر هستند غرور معمولا نتیجه ترس از تهی بودن است. اما ما در برخورد با چنین انسان هایی که گرفتار این جهل شده اند  باید رفتار مقبولی از خود نشان دهیم تا متوجه رفتار نادرست خود شوند .

 پیامد های غرور باعث  از بین رفتن زندگی مشترک می شود. متاسفانه به دلیل شناخت ناکافی در انتخاب همسر و آگاهی نداشتن از خلق و خوی یکدیگر قبل از ازدواج  این مشکلات را به وجود می آورد و  ممکن است برای خیلی از افراد پیش بیاید،  همه می دانند که حضور در کنار یک فرد مغرور بسیار آزار دهنده است  خصوصیات اخلاقی افراد مغرور طوری است که همیشه در هر شرایطی فک می کنند بی عیب و نقص هستند و تحمل این گونه از افراد به عنوان شریک زندگی بسیار غیر قابل تحمل می شود همچنین این گونه افراد اعتماد به نفس طرف مقابل را هم نابود می کنند به همین علت ما باید شیوه رفتار صحیح در مقابل همسر مغرور را بدانیم.

انسان های مغرور معمولا خصوصیات اخلاقی مشترکی دارند از جمله این خصوصیات:

  • ترک کردن و اهمیت ندادن به جمع
  • انتقادهای  فراوان
  • به سخره گرفتن دیگران
  • اعتنا نکردن به حرف های دیگران و بی اهمیتی به مردم
  • تعریف کردن از خود یا افراد وابسته به خود
  • اصالت دادن به داشته های خود

نحوه رفتار صحیح با همسر مغرور

 چگونگی رفتار صحیح با همسر مغرور

 انسان ها معمولا شخصیتی را که در خانه حکم فرما است را به خود  می گیرند و به طور مثال  یک پسر شاید در خانواده ای سرد و بی روح بزرگ شده باشد و قادر به بیان احساسات خود را نداشته باشند یا اینکه تصور کنند با محبت کردن به شریک زندگی از مردانگی اش کم می شود این گونه است که همسرش  با بروز ندادن احساساتش  گمان می کند گرفتار  مردی مغرور شده است اما همسرش می تواند با رفتاری شایسته شوهرش را متوجه اشتباهش بکند.

۱. در مقابل همسر مغرور نباید از خود ضعف نشان دهیم و نباید بگذاریم که او تصور کنند با حسی غروری که دارد می تواند ما را زیر سلطه خود بگیرد.

۲. در مقابل همسر مغرور باید  شجاعانه رفتار کنیم و به او بفهمانیم که با رفتاری که دارد چه حس بدی را به ما انتقال می دهد این گونه است  که او می فهمد نتیجه مغرور بودنش فقط دوری از شریک زندگی اش می شود.

۳. باید او را با نحوه چگونه خوب حرف زدن و خوب فکر کردن به روش غیر مستقیم آگاه کنیم مثلا پیشنهاد یک کتاب یا دیدن کلیپ های آموزشی.

۴. صبوری کردن  و رفتار شایسته در زندگی مشترک می تواند راهکار خوبی برای ادامه یک زندگی باشد.

همسر مغرور چه ویژگی هایی دارد

بعضی وقت ها غرور می تواند جزئی از شخصیت یک فرد باشد که در زمان بچگی شکل گرفته است ما نمی توانیم شخصیت کسی را تغییر دهیم در چنین شرایطی پیشنهاد ما مراجعه به یک روانشناس  است که می تواند کمک زیادی به شما بکند.

منبع : آرگا

برچسب :

دانـــــلود

  • 23 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *