رئیس دانشگاه علم و صنعت محدودیت نقل و انتقالات ارزی را یکی از مشکلات پیش‌روی دانشگاه‌ها در فعالیت‌های بین المللی توصیف کرد و گفت: تلاش می‌کنیم این مشکلات خللی در فعالیت‌های بین المللی ایجاد نکند.

دکتر جبارعلی ذاکری در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به مهمترین چالش‌های فعالیت دانشگاه‌ها در عرصه بین المللی اشاره کرد و افزود: به اعتقاد من در سال جاری اگر نگاه اصولی به مراکز آموزش عالی صورت بگیرد این مراکز می‌توانند در فعالیت‌های بین المللی خود نقش آفرینی موثرتری داشته باشند و در شرایط فعلی جامعه باید استفاده از توانمندی‌های دانشگاه‌ها در عرصه‌های بین المللی جدی تلقی شود. چرا که تقویت دیپلماسی علمی می‌تواند در تغییر وضعیتی که از آن به عنوان جنگ اقتصادی علیه کشور یاد می‌شود، تأثیرگذار باشد و راهکارهای برون رفت مؤثری را ارائه دهد.

وی در ادامه اظهار کرد: پیش بینی می‌کنم که در سال جاری با حمایت‌هایی که صورت خواهد گرفت دانشگاه‌ها در حوزه بین المللی فعالیت‌های گسترده‌تری داشته باشند.

رئیس دانشگاه علم و صنعت تاکید کرد: یکی از چالش‌های اصلی در عرصه فعالیت بین المللی دانشگاه‌ها کمبود میزان بودجه دانشگاه‌ها در حوزه فعالیت‌های علمی این مراکز است که امیدواریم در این حوزه نیز مسؤولان توجه ویژه‌ای داشته باشند و وضعیت بهتری برای فعالیت دانشگاه‌ها در عرصه‌های بین المللی فراهم کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر با کشورهایی که ارتباطات علمی و سیاسی خوبی داریم محدودیت‌های کمتری در عرصه فعالیت دانشگاهیان داریم، اما بیشترین مشکل ما در بحث انتقال ارز و تبادلات مالی است که این موضوع نیز با توجه به حجم معادلات علمی در دانشگاه‌ها در داخل و خارج کشور قابل حل است همچنان که تاکنون توانستیم مسائل مشکلات این چنینی حل کنیم و امیدواریم در سال جاری نیز بتوانیم مشکلات پیش رو را رفع نمایم.

رئیس دانشگاه علم و صنعت از افتتاح خوابگاه جدید در حوزه خواهران این دانشگاه خبر داد و گفت: ظرفیت این خوابگاه حدود ۸۰ نفر دانشجو می‌باشد و با اضافه شدن این خوابگاه مشکل کمبود ظرفیت خوابگاهی در سال جاری نخواهیم داشت.

دکتر ذاکری تاکید کرد: در حال حاضر حدود ۴۴۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ساکن مراکز خوابگاهی هستند و خوشبختانه این آمار متناسب با ظرفیت فعلی خوابگاه‌های دانشگاه است

انتهای پیام

دانـــــلود

  • 32 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *