رئال مادرید بر اساس فرمت جدید سوپر جام اسپانیا شانس زیادی برای حضور در این رقابت‌های چهار جانبه دارد.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از آس، رئال مادرید هنوز در سال ۲۰۱۹ شانس فتح یک جام را دارد. این موضوع به لالیگا مربوط نیست، چون سفیدپوشان تقریباً شانس قهرمانی در این رقابت‌ها را از دست داده‌اند و با بارسای صدرنشین ۱۲ امتیاز اختلاف دارند.

تیم مادریدی می‌تواند در تابستان در سوپر جام اسپانیا حضور داشته باشد. این اتفاق به خاطر فرمت جدید سوپر جام اسپانیا است. برای نخستین بار قرار است در یک شهر سه دیدار با حضور چهار تیم برگزار شود. دو تیم نخست لالیگا و دو فینالیست کوپا‌ دل ری در این بازی‌ها رقابت‌ خواهند کرد. دو تیمی که برنده دیدارهای نخست شدند به فینال صعود می‌کنند و بازی رده بندی برگزار نخواهد شد.

با این شرایط بارسا، تیم اول لالیگا و اتلتیکو مادرید تیم دوم این رقابت‌ها به همراه والنسیا فینالیست کوپا‌ دل ری در سوپر جام حضور خواهند داشت. به علت این که بارسا دیگر فینالیست کوپا‌ است، مادرید می‌تواند به عنوان تیم چهارم در سوپر جام شرکت کند. تیم چهارم از میان باشگاه‌هایی که به نیمه نهایی کوپا‌ دل ری صعود کرده‌اند، انتخاب می‌شوند که رئال مادرید با توجه به پر افتخار بودن نسبت به رئال بتیس در این جمع قرار می‌گیرد.

اگر بارسلونا به عنوان تیم نخست لالیگا را به پایان برساند و رئال مادرید تیم دوم شود، هر دو تیم به همراه والنسیا و رئال بتیس سوپر جام را برگزار خواهند کرد. اگر بارسلونا به عنوان تیم سوم لالیگا را به پایان برساند و اتلتیکو و رئال مادرید اول و دوم شوند، سوپر جام اسپانیا با حضور دو تیم مادریدی، بارسا و والنسیا به انجام خواهد رسید.

تنها در یک شرایط رئال مادرید شانس حضور در سوپر جام اسپانیا را نخواهد داشت. اگر سفیدپوشان و بارسلونا در میان دو تیم نخست لالیگا نباشند، چنین اتفاقی خواهد افتاد. در این شرایط سوپر جام با حضور بارسا، والنسیا و دو تیم نخست لالیگا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دانـــــلود

  • 21 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *